אודות
alt

אודות

משק אנרגיה היא מהחברות המובילות בענף האנרגיות המתחדשות בישראל. עומדת בחזית מהפכת הקיימות שמתרחשת בישראל ובעולם וממשיכה להרחיב את פעילותה במגוון תחומי האנרגיה המתחדשת. החברה פועלת לייזום, הקמה ותפעול פרויקטים, הרחבת צבר הנכסים המצויים בידה והשתלבות בייצור החשמל ממקורות מתחדשים במדינת ישראל. כל זאת במטרה לשמור על הסביבה, לסייע בהשגת היעדים שנקבעו על ידי ממשלת ישראל ולספק ערך לכל משקיעי החברה ולשותפיה.

משק אנרגיה (בגלגולה הקודם) הוקמה ב-2016 והונפקה בבורסה לניירות ערך ביוני 2020. החברה פועלת בשלל תחומי האנרגיה המתחדשת וביניהם: פרויקטים סולאריים קרקעיים רחבי היקף; מתקנים סולאריים על גבי גגות; מערכות צפות על גבי מאגרים ודפנותיהם; מערכות אגירה ותשתית לתחבורה חשמלית.

יזמות הינה ערך עליון בתפיסת עולמה של משק אנרגיה. על כן, החברה מתאימה עצמה לדינמיקה המשתנה בתחום ובוחנת כל הזמן הזדמנויות עסקיות שמשיקות לתחומי הליבה שלה כגון פעילות "סולאגרו" המשלבת את הייצור הסולארי על גבי חקלאות בת קיימא, פעילויות בתחום האנרגיה הסולארית בחו"ל, פרויקטים בתחום Waste To Energy וכניסה לעולם הסחר בחשמל.

לחברה זיקה חזקה להתיישבות החקלאית, נמצאת כיום בשליטת 8 הארגונים הכלכליים של הקיבוצים המאגדים כ-280 קיבוצים בישראל. יתר מניות החברה מוחזקות ע"י הציבור וגופים מוסדיים. במקביל להתמקדותה בישובים חקלאיים, החברה פעילה בחטיבות קרקע פרטיות, מפעלים, אזורי מסחר, תעשייה, במגזר הערבי והבדואי ועוד.

משק אנרגיה. כי הגיעה העת להאיר את המחר באנרגיות חדשות.

לצפייה בקוד האתי של משק אנרגיה >>

alt

ציר זמן

2016
 • ייסוד החברה (משקי הקיבוצים, הדרום, הנגב)
2017
 • הקמת 4 פרויקטים במסגרת הליך תחרותי מס. 1
2018
 • זכיה בהליך תחרותי מס. 2 – MW 17
 • הפעלה מסחרית של הפרויקטים תראבין, עין צורים, דורות, תלמי יפה- 49 MW
2019
 • זכיה במכרז מתח עליון- MW 67
 • הצטרפות משקי גליל עליון, משקי עמק בית שאן, משקי עמק יזרעאל
 • הפעלה מסחרית של פרויקט מסילות- 5 MW
 • זכייה ב-MW 110 בהליכים תחרותיים בתחום הגגות והמאגרים באמצעות חברה משותפת
2020
 • זכייה במכרז 4 – 51 MW
 • הצטרפות עמק הירדן וגרנות לקבוצת השליטה של החברה
 • הנפקה בבורסה הישראלית
 • רכישת 50% מחברת סונול EVI
 • הנפקת אג"ח בהיקף של 220 מלש"ח ע.נ למימון פרויקטים
 • זכייה במכרז 2 משולב אגירה בכ-120 MW
2021
 • אחזקה של 3.45% בחברת AirTouch
 • רכישת פרויקטים מניבים בהיקף של 25 MW
 • הפעלה מסחרית של פרויקט כפר בלום- 10 MW
 • הסכם עקרונות לרכישת פרויקטים בארה"ב בהיקף של כ-500 MW
 • שיתוף פעולה עם חברת סלקום בתחום האספקה
 • השלמת שלושה פרויקטים בהיקף של כ-35 MW במסגרת הליך תחרותי מס' 4 (כפר עזה, בית קמה, לוטן)
 • הנפקת מניות לציבור בהיקף של כ-90 מלש"ח
alt

תחומי פעילות

פרויקטים סולאריים קרקעיים בארץ
פרויקטים סולאריים קרקעיים בארץ
+
פרויקטים סולאריים קרקעיים בארץ
ליבת הפעילות של משק אנרגיה הינה ייזום, פיתוח, הקמה ותפעול של פרויקטים קרקעיים רחבי היקף. החברה מחזיקה בפרויקטים מניבים בהיקף של כ- 143 MW. בנוסף, משק אנרגיה מקימה במהלך השנים 2021-2023 פרויקטים קרקעיים נוספים בהיקף של כ-200 MW, וכן מקדמת נכסים בשלב פיתוח בהיקף של כ-2000 MW. משק אנרגיה הוכיחה את יכולתה לנהל התקשרויות ארוכות טווח עם בעלי הקרקעות, תוך שילובם כשותפי אמת בפרויקטים.
גגות ומאגרים
גגות ומאגרים
+
גגות ומאגרים
משק אנרגיה, באמצעות שותפות ייעודית, הינה בין החברות המובילות בתחום המפעילה ומקימה כ-100 פרויקטים בכ-70 אתרים שונים על גבי גגות, מאגרי מים ודפנותיהם בהיקף של למעלה מ-140 MW.
אגירת אנרגיה
אגירת אנרגיה
+
אגירת אנרגיה
משק אנרגיה מקימה בימים אלו מערכות פוטו-וולטאיות בהיקף של כ-120 MW בשילוב קיבולת אגירה של כ-160 MWh. בנוסף, החברה מקדמת פרויקטי אגירה SA הן לקווי מתח עליון והן כפתרון אגירה מבוזר לצרכני קצה (קיבוצים, מפעלים וכיוב'). החברה משתפת פעולה עם חברות מובילות בעולם בתחום זה, לרבות חברת SolarEdge.
סולאגרו
סולאגרו
+
סולאגרו
שילוב של מתקן סולארי יחד עם גידולים חקלאיים (דו שימוש בקרקע חקלאית) הוא צעד הכרחי על מנת לעמוד ביעד האנרגיות המתחדשות של מדינת ישראל.
לשם כך התקשרה משק אנרגיה בהסכם עם מכון וולקני על מנת לבנות פרוטוקולי עבודה שיאפשרו לשמר ולשפר את הפעילות החקלאית תחת הפעילות הסולארית.
החברה הגישה 49 הצעות ב-24 מיקומים במסגרת קול קורא של משרד האנרגיה ומשרד החקלאות מתוך 139 הצעות שהוגשו.
תחבורה חשמלית
תחבורה חשמלית
+
תחבורה חשמלית
כחלק מהמהפכה הירוקה העולמית וכחלק מחזוננו להפחית את השימוש בדלקים מזהמים, משק אנרגיה, באמצעות חברת בת בהחזקה משותפת עם חברת סונול פועלת לקידום פריסת עמדות טעינה לרכבים חשמליים. במסגרת פעילות החברה זכתה במכרזים רבים של רשויות מקומיות ומתחמי קניות מרכזיים בארץ. בנוסף, החברה פועלת להצבת מאות עמדות טעינה במגזר הקיבוצי, על מנת ליצור רשת קיבוצית ארצית.
משק אנרגיה סבורה כי יצירת תשתית משמעותית של עמדות טעינה תהווה קטר משמעותי לאימוץ רכבים חשמליים בישראל, קידום הפחתת השימוש בדלקים מזהמים ולעתיד נקי ובר קיימא.
לאתר סונול EVI
סחר בחשמל
סחר בחשמל
+
סחר בחשמל
הרפורמה החדשה במשק החשמל אשר פותחת את התחרות במקטע האספקה, מאפשרת למשק אנרגיה להשתלב בתחום מכירת החשמל. לשם כך, התקשרה החברה בשיתוף פעולה בלעדי עם חברת סלקום. משק אנרגיה רואה ברפורמה כהזדמנות לספק בעתיד חשמל נקי ממקורות מתחדשים לכלל הצרכנים.
לאתר סלקום energy
יזמות סולארית בחו
יזמות סולארית בחו"ל
+
יזמות סולארית בחו"ל
בהתאם לאסטרטגיית החברה, אושרה לאחרונה עסקה פוטנציאלית בארה"ב לרכישת זכויות לפיתוח שדות סולאריים בהיקף של 170 MW באריזונה וכ-300 MW בטקסס.
alt
alt
alt

תחומי פעילות

לחברי הצוות במשק אנרגיה ידע וניסיון מצטבר של עשרות שנים ויכולות טכנו-כלכליות נרחבות בייזום, הקמה, ניהול ותפעול פרויקטים בתחום האנרגיה הסולארית.
alt
ניסיון עשיר בתחום התשתיות והאנרגיה
לחברי הצוות במשק אנרגיה ידע וניסיון מצטבר של עשרות שנים ויכולות טכנו-כלכליות נרחבות בייזום, הקמה, ניהול ותפעול פרויקטים בתחום האנרגיה הסולארית, תשתיות והאנרגיה.
alt
יזמות וזריזות
משק אנרגיה מוכיחה יכולת צמיחה מהירה. בתוך שלוש שנים מהקמתה החברה הגיעה לצבר פרויקטים מניבים, בהקמה ולאחר זכייה בהיקף של כ-470 MW.
alt
הוצאה לפועל של פרויקטים ייחודיים
לחברה ניסיון בקידום והוצאה לפועל של פרויקטים ייחודיים ופורצי דרך בישראל. כך לדוגמה, משק אנרגיה הקימה את השדה הסולארי הראשון לטובת אוכלוסיית הבדואים שבנגב, על שטחי שבט תראבין ובכך מספק השדה תעסוקה ופרנסה לעשרות בני משפחת תראבין. בקיבוץ מסילות החברה הקימה פרויקט בו יושמה לראשונה בישראל טכנולוגיה מהפכנית המאפשרת ניצול יעיל של הקרקע.
alt
מתן מענה מקצועי לכל שלבי הפרויקט
משק אנרגיה מספקת מענה לכל אורך שרשרת הערך של הפרויקטים: בדיקות ההיתכנות, הייזום והפיתוח הסטטוטורי, המימון, התכנון, הביצוע , ההקמה, התפעול והתחזוקה.
alt
שיתוף פעולה מלא עם הקיבוצים והשותפים העסקיים
בכל הפרויקטים, החברה מעודדת את בעלי הנכסים להיות שותפי אמת, וליהנות מרווחי הפרויקט בנוסף להכנסותיהם מן המקרקעין. החברה מנהלת מאות שותפויות תוך שימת לב לצרכיו המיוחדים של כל לקוח ולקוח.